| Wydrukuj

- Każda inwestycja w służbę zdrowia to inwestycja na rzecz ludzkiego życia. Od lat podejmujemy działania, aby pacjenci mogli się leczyć w jak najwyższym standardzie. Dziś przekazujemy nowoczesny sprzęt zespołom ratownictwa medycznego. Dzięki środkom Światowej Organizacji Zdrowia do naszego regionu trafiły urządzenia za ponad 4 miliony złotych – zaznaczył wojewoda pomorski Dariusz Drelich.
Pomorskie ZRM otrzymały łącznie 17 urządzeń do kompresji klatki piersiowej, 9 defibrylatorów oraz 22 respiratory.

Wsparcie otrzymały stacje pogotowia ratunkowego w Gdańsku, Gdyni, Sopocie i Słupsku, a także Kociewskie Centrum Zdrowia, SP ZOZ w Człuchowie, Powiatowe Centrum Zdrowia w Malborku, Karetki Sztumskie, Powiatowe Centrum Zdrowia w Kartuzach, Szpitale Pomorskie, Szpital Powiatu Bytowskiego, Szpitale Tczewskie, SP ZOZ w Lęborku, Zdrowie Ratownictwo Medyczne w Kwidzynie i Szpital Pucki. Łączny koszt przekazanego sprzętu to 4 016 324 zł.

Urządzenia uzyskało Ministerstwo Zdrowia od Światowej Organizacji Zdrowia w ramach wsparcia Polski w związku z konfliktem zbrojnym na Ukrainie i działaniami podejmowanymi na rzecz uchodźców z tego kraju. W całym kraju zespołom ratownictwa medycznego przekazanych zostało 300 urządzeń do kompresji klatki piersiowej, 147 defibrylatorów oraz 385 respiratorów. Za dystrybucję sprzętu odpowiadała Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych.


Ostatnio zmieniany: