| Wydrukuj

W kościele pw. św. Floriana w Kolbudach odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. st. sekc. Bartosza Błyskala - płetwonurka Specjalistycznej Grupy Wodno-Nurkowej KM PSP Gdańsk, który zginął 1 listopada w czasie służby. W ostatniej drodze obok rodziny, przyjaciół, przedstawicieli PSP, towarzyszył mu także wojewoda pomorski Dariusz Drelich.

Bartosz został pośmiertnie odznaczony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” oraz „Medalem za Zasługi dla Policji”. Został także awansowany przez komendanta głównego PSP do stopnia starszego sekcyjnego.

Oddając hołd zmarłemu, wystawiono posterunek honorowy w składzie: kierownictwo z Komendy Miejskiej PSP w Gdańsku, komendant główny PSP, pomorski komendant wojewódzki PSP, warmińsko-mazurski komendant wojewódzki PSP i lubuski komendant wojewódzki PSP, funkcjonariusze z Komendy Miejskiej PSP w Gdańsku oraz policjanci z Kompanii Honorowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Śp. Bartosz Błyskal odszedł na wieczną służbę w wieku 27 lat. Do Państwowej Straży Pożarnej wstąpił w 2019 roku. Pełnił służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 KM PSP Gdańsk, a także był członkiem Specjalistycznej Grupy Wodno-Nurkowej „Gdańsk”.


Ostatnio zmieniany: