Standaryzacja i certyfikacja Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego „Z mieszkańcami dla mieszkańców” to  pilotażowy program Ministerstwa Spraw Wewnętrznych prowadzony przez Wojewodę Pomorskiego.

Program to zbiór standardów, zasad i reguł, które wdrożone w praktyce pozwolą strażnikom jak najlepiej współpracować z mieszańcami. Model wypracowany przez zespół pomorskich specjalistów, zaakceptowany przez ministerstwo,  może być znaczącą pomocą dla tych samorządów, które dopiero co powołały lub decydują się powołać straż gminną, ale też tych którzy straż posiadają od lat. 

By sprawdzić, czy formacja spełnia kryteria opracowane przez specjalistów należy złożyć wniosek. Termin ustalony przez Wojewodę Pomorskiego mija 31 marca 2015 r. Te gminy, które przejdą przez konkursowe sito otrzymają certyfikat. Będzie on świadectwem, że straż jest bliżej mieszkańców, funkcjonariusze doskonale rozumieją na czym polega ich praca, a ich działalność wpisuje się w system ochrony porządku publicznego.

Zapraszamy do współpracy

Szczegółowych  informacji udziela Monika Kobylarz z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego  tel. 58 30 77 139, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.