Michał Bąkowski urodził się w 1991 roku w Gdańsku. Ukończył studia na kierunku prawo, na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas pracy w kancelariach prawnych, zajmując się zagadnieniami z zakresu prawa administracyjnego. W swojej praktyce zawodowej wielokrotnie występował w charakterze pełnomocnika, zarządzał projektami oraz koordynował specjalistyczne zespoły prawne.

Od 2015 roku związany z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie był zatrudniony jako pracownik naukowo-dydaktyczny w Katedrze Postępowania Administracyjnego i Sądowoadministracyjnego. W ramach swoich obowiązków zajmował się problematyką: prawa administracyjnego, postępowania administracyjnego, postępowania sądowoadministracyjnego oraz egzekucji administracyjnej. Autor publikacji oraz uczestnik wielu konferencji naukowych.

Od dnia 27 maja 2020 roku sprawuje urząd II Wicewojewody Pomorskiego.

KONTAKT

Sekretariat
Sylwia Schittenhelm
pok. nr 166

tel.: 58 307 75 00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku
ul. Okopowa 21/27
80 - 810 Gdańsk