KIEROWNIK ODDZIAŁU:

Małgorzata Majkowska

Tel. (58) 30 77 498      

nr pokoju: 364  

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Z-CA KIEROWNIKA ODDZIAŁU:

Elżbieta Kalkowska

Tel. (58) 30 77 326      

nr pokoju: 352

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Godziny przyjęć interesantów:

  • poniedziałek, środa, piątek w godz. 8°° - 15°° (kontakt osobisty i telefoniczny)
  • czwartek w godz. 12°° - 15°° (kontakt osobisty i telefoniczny).  

Zadania Oddziału Budownictwa Specjalnego:

Rozstrzyganie spraw związanych z pełnieniem przez wojewodę funkcji organu I instancji w zakresie administracji architektoniczno-budowlanej w sprawach obiektów i robót budowlanych:

  • prowadzenie spraw związanych z realizacją zadań określonych w specustawach,
  • dróg publicznych krajowych i wojewódzkich wraz z obiektami i urządzeniami służącymi do utrzymania dróg i transportu drogowego , a w odniesieniu dróg ekspresowych i autostrad wraz z obiektami i urządzeniami obsługi podróżnych, pojazdów i przesyłek, gdy inwestorem jest zarządca drogi,
  • usytuowanych na obszarze kolejowym lub terenach zamkniętych (kolejowych), gdy inwestorem jest spółka kolejowa,
  • lotnisk cywilnych wraz z obiektami i urządzeniami towarzyszącymi,
  • usytuowanych na terenach zamkniętych wojskowych,
  • dotyczących strategicznych inwestycji w zakresie sieci przesyłowych, o których mowa w ustawie z dnia 24 lipca 2015 r. o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w zakresie sieci przesyłowych. 


Rozstrzyganie spraw związanych z pełnieniem przez wojewodę funkcji organu II instancji wynikających z ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane oraz ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych, dla których organem pierwszej instancji jest starosta/prezydent.